VIII. Nemzetközi Gyermekolimpia Roznov ( Csehország )

Nagyszabású sportversenyen vett részt iskolánk 19 tanulója a csehországi Roznov városában. Körmend testvérvárosába második alkalommal utazhattak somogyis diákok, hogy összemérjék tudásukat lengyel, cseh és szlovák gyerekekkel. Három szinten versengtek a tanulók: óvodás, alsó tagozatos és felső tagozatos kategóriákban. Mi a felsősök között indultunk két korcsoportban. Jó hangulatban, kemény ellenfelekkel megküzdve zajlottak a versenyek úszás, atlétika, leány kosárlabda és labdarúgás sportágakban. A versenyek előtt ellátogattunk egy alapiskolába, ahol nagy szeretettel fogadtak minket. Itt részt vettünk egy interaktív és egy sportfoglalkozáson. Ezután alkalmunk nyílt a város kulturális értékeinek a megismerésére is.

Köszönjük Körmend város önkormányzatának a lehetőséget, eredményeinkkel rászolgáltunk a bizalomra.

eredmények:

úszás:

2.hely: CsapóKornél   5. a

3.hely: Iszlai Zsófia    7.a

atlétika:

4.hely: SzivósPatrik    8.a       súlylökés

1. hely: SzivósPatrik 8.a       távolugrás

leánykosárlabda:

6.hely: CsépkeLilla     7.a       Csordás Cintia     7.a              Iszlai Zsófia               7.a

Lóránt Zsanka7.a        Tóth Kata            7.a              Déri Júlia                    6.b

Sabáli Dóra     6.b       Kalamár Edina     5.a             Pungor Boglárka        5.a

Vadász Emma 5.a