Újabb siker a Gépipariban

Iskolánk tanulói idén is részt vettek a Szombathelyi Műszaki Szakképzési Centrum Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma informatika csapatversenyén, melyre a megye általános iskoláinak 7-8. osztályos tanulóit hívták meg.

Ahogy az elmúlt évben, úgy idén is a harmadik helyezést sikerült elérnünk az Agg Patrik, Simon Bence, Varga Bálint alkotta csapatunkkal. (Mindhárman a Gépipariban folytatják tanulmányainkat.)

A verseny témaköre: A jövő iskolája

A verseny előzetes feladataként csapatunk prezentációt készített, amely bemutatta a diákok „jövő iskolájáról” alkotott elképzelését. Tanulóink Az iskola 2050-ben címet adták a bemutatójuknak.

A versenyen csapatunk egyik tagja ezt a prezentációt mutatta be a verseny zsűrije, valamint a versenyen szereplő iskolák szaktanárai előtt.

A másik két versenyző a szakgimnázium számítástechnikatermeiben okostelefonokhoz kapcsolódó feladatot oldott meg. A végeredményt a két feladat együttes értékelése adta.

Fotónk a szakgimnázium épülete előtt, az eredményhirdetést követően készült.

Felkészítő tanár: Hajmási Katalin