Sulimoped program

Iskolánkban tartotta a Megyei Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya a Sulimoped program keretében a körmendi kiválasztást. Ez a program lehetőséget ad azoknak a rátermettségben, ügyességben, a szabályok jó ismeretében kiválóan teljesítő diákoknak arra, hogy a Rendőrség finanszírozásában részt vehessenek az ingyenes tanfolyamon. Ezzel is elősegítve azt a célt, hogy minél többen ismerjék meg a közlekedés szabályait, ezáltal balesetmentesen közlekedjenek. A tanfolyam elvégzése után, eredményes vizsgát követően, segédmotoros jogosítványt szerezhetnek. A tanulóknak egy ügyességi pályán kellett hibátlanul végig kerékpározni, majd a kerékpáros szabályokból felkészülve, elméleti tudásukról számot adni a tesztlap kitöltésekor. Az eredményeket összesítették, a legjobb 15 diák kezdheti meg a képzést november hónapban. Iskolánkból hat tanuló jutott be a programba. Nekik kitartást, eredményes vizsgát, a jogosítvány megszerzése után balesetmentes közlekedést kívánunk!