Somogyis sikerek a Kultúra Napján

Első és második hely a szavalóversenyen

1. 01. 22-én a Kölcsey Ferenc Gimnázium felhívására részt vettünk a Magyar Kultúra Napja alkalmából megrendezett szavalóversenyen. Déri Júlia 7.b osztályos tanulónk első helyezést, Németh Nóra 5.a osztályos diákunk pedig 2. helyezést ért el. Mindketten Nagy Gábor költő / iskolánk volt tanulója / egy-egy versét szavalták.

Első helyezett várvédők

A Magyar Kultúra Napja alkalmából hirdetett területi versenyt a körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium Vas megye kulturális értékei címmel. Iskolánk csapata / Trummer Elina 5.a, Sipos Réka 7.a, Czetin Botond 7.b, Lampért Anna és Csépke Lilla 8.a / a Jurisics várat választotta projektjük témájául. A kőszegi látogatás és a több hetes felkészülés után került sor az összevont döntőre, ahol általános és középiskolák egyaránt versenyeztek. A első díjat a somogyis” VÁRVÉDŐK” hozták el. A projekt elkészítése során nagyon jó kapcsolat alakult ki iskolánk és a Jurisics-vár Művelődési Központ között. A gyerekek felépítették a vár makettjét, lefestették, lerajzolták a várat, könyvet és szórólapokat is készítettek. Felhívták a figyelmet a jelenlegi kulturális programokra is. A projekt bemutatása is nagyon jól sikerült, hisz a versenyzők mondanivalójukat versbe szedve, dallal kísérve korabeli ruhákban adták elő.