Somogyis sikerek a Curie Matematika Emlékverseny területi fordulóján

Tagiskolánkat 8 tanuló képviselte a Curie matematika verseny területi fordulóján. A legkisebbek közül Boldizsár Jázmin és Csapó Áron Bence 3.b osztályos tanulók, a negyedik osztályosok közül Bartik Borostyán, Bartik Zalán, Berényi Barbara, Varga Zerind és Sabáli Anna, a hatodik osztályosok közül Csapó Kornél vett részt a megmérettetésen. Mindannyian három levelezős forduló után jutottak a területi döntőbe, ahol ismét számot kellett adni a tudásukról, rátermettségükről. A nyolc tanuló közül négyen reménykedhetnek abban is, hogy meghívást kapnak az országos döntőbe. Ez a négy tanuló: Boldizsár Jázmin3.b, Csapó Áron Bence 3.b, Varga Zerind 4. és Csapó Kornél 6.osztályos tanulók. A döntést a szerzett pontok alapján Budapesten hozzák meg. Mindenkinek gratulálunk és szurkolunk a továbbjutásért!

Felkészítő tanárok: Fodorné Greskó Erzsébet, Horváth Katalin, László Zoltán.