Séta Körmenden

A Világ Gyalogló Nap rendezvény-sorozat keretén belül, a Somogyi Béla Tagiskola közel ötven diákja vett részt a körmendi gyaloglónapon. A rendezvény célja, hogy népszerűsítse magát a gyaloglást, valamint megismertesse a résztvevőkkel Körmend városának több mint 100 évnél idősebb épületeit. Ezen épületek a következők voltak: Honvédlaktanya- Korona- Heiszig-ház- Sonnevend-házTisztiház- Városháza – Polgári iskola- Zsinagóga – Grünbaum ház – Járásbíróság – Katolikus templom – Obeliszk – Batthyány-Strattmann kastélyegyüttes. A túratáv 4,1 km volt. Az eseményt megtisztelte jelenlétével Fazekas Nándor válogatott kézilabdázó. Ám ezen a napon nem övé, hanem az épületeké volt a főszerep. Az iskolásokon kívül tanárok, szülők és lelkes gyalogolni vágyók is becsatlakoztak az egyre bővülő menetbe. Mindenki számára hasznos és érdekes információkkal szolgált Móricz Péter, aki a nevezetes épületekkel, azok történetével ismertetett meg bennünket. Az esemény végén frissítő italok és egy kis harapnivaló várta a részt vevőket.

Kísérő tanárok: Horváth Norbertné, Horváth Katalin, Kónya Zsuzsanna