Pályaorientációs nap

Intézményünkben ezen a napon a tanulók témanapon vesznek részt minden évfolyamon. Fontosnak tartjuk, hogy hogy a tanulóknak legyen áttekintésük a foglalkozásokról, ismerjék a különböző pályákban rejlő karrierlehetőségeket, ezen keresztül ismerjék meg a magyar gazdasági életet meghatározó főbb szakterületeket. A programok szervezése osztályonként illetve évfolyamonként eltér. A diákok több termelőegységben gyárlátogatáson ismerik meg a különböző foglalkozási területeket, szakmákat.  Ezen kívül az alsósok rajzversenyen, a felsősök interaktív játékokkal, önismereti tesztek segítségével, kiscsoportos alkotómunka során készülhetnek a pályaválasztásukra. Általános iskolában azokat a képességeket kell feltárni és elemezni, amelyekben a tanulók jók, és amelyek bizonyos szakmákhoz köthetőek. Hetedikes, nyolcadikos tanulóink Pályaválasztási és Képzési Kiállításon vesznek részt, melyet a Szombathelyi Szolgáltatási Szakképzési Centrum Oladi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája épületében tartanak. A rendezvényen negyvenegy kiállító lesz jelen, akik nemcsak bemutatkoznak, tájékoztatást adnak, hanem törekednek arra is, hogy szemléletes képet nyújtsanak az iskoláról, az oktatott szakmákról. A kiállítás ideje alatt a klubtermekben szakmai programokat tartanak a diákoknak és a felnőtt érdeklődőknek.

Alsó tagozat: Indulás a délelőtti programra a Körmendi Rendészeti Szakközépiskolába

5. osztály Szakma- és foglalkozásismeret játékos feladatokkal