Őszi fesztivál a Somogyiban

Iskolánk diákjait október 13-án délután sokféle, változatos program várta a hagyományos őszi programon. Erre az alkalomra meghívtuk az óvodák nagycsoportosait szüleikkel együtt, akik közül sokan el is fogadták ezt és megtisztelték rendezvényünket jelenlétükkel. Az alsós diákok szüreti, őszi dalokkal készültek. Ehhez többen odaillő, az ének hangulatát tükröző ruhába öltöztek. A második osztályosok még táncukkal is színesítették előadásukat. Néhol hangszeres kíséret is volt. Ezután a felső tagozatos diákok jelmezes felvonulása következett. Számtalan ötletes jelmezt láthattunk, dicsérve az osztályok, a szülők kézügyességét. Később ők egy rövid sétát tettek a városban, megjelenésükkel a járókelőket derítették jobb kedvre, csaltak mosolyt arcukra. Ez alatt kisebb diáktársaik kézműves foglalkozásokon vehettek részt. Készíthettek papírból tököt, csuhébabát, almanyomdázhattak, töklámpát kartonból, és egyéb, az ünnepkörhöz kapcsolódó tárgyat. Ezalatt a szülők parázson krumplit sütöttek, almát préseltek, volt sütivásár, lehetett zsíros kenyeret, gyümölcslét vásárolni. Aki szeretett volna kicsit átváltozni, az arcfestők keze alatt megtehette. Volt is rá nagy érdeklődés, alig győzték a kívánságokat teljesíteni. A hangulat egész délután fergeteges volt, köszönet illeti a szervezőket, a szülőket, az iskola pedagógusait.