Mesemondó verseny

2019. április 11-én az Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola és Somogyi Béla Tagiskolája 3. évfolyamos diákjai mesemondó versenyen vettek részt. A kezdeményezés Horváth Katalin tanítónőtől származik, aki már több alkalommal rendezett a 3. osztályosoknak ilyen megmérettetést. Idén először a két iskola egy intézményként indította a tanulókat. A versenynek csak győztesei voltak mind a diákok, mind a felkészítő tanárok, mind a zsűritagok személyében, hisz egy nagyon kellemes hangulatú délutánt szereztek a felnőtteknek és egymásnak a gyerekek. Mindnyájan oklevéllel és apró ajándékkal távoztak, s örültek a díjazottak sikerének. A zsűri az 1. és a 3. helyezést megosztotta, így a következő eredmények születtek:

1. helyezettek:
    Nagy Gábor ( Olcsai)Csapó Áron (Somogyi)
  2. helyezettek:
    Farkas Balázs (Olcsai)
  3. helyezettek:
    Farkas Emma (Olcsai)Honfi Levente (Somogyi)

Köszönjük Kati néninek -aki a szünetben megvendégelte a tanulókat -, hogy remélhetőleg hagyományt teremtett, a felkészítő tanítónéniknek, a gyerekeknek, s a szülőknek, hogy nem hagyják veszni az igazi értékeket. A zsűri tagjai