Megyei informatikaverseny

A Szombathelyi Neumann János Általános Iskola a CEO Computer Kft. támogatásával idén is megrendezte a Neumann – vezérigazgató megyei informatika versenyt az általános iskolák hatodik, hetedik osztályos tanulóinak. A versenyen egyéni, illetve csapatversenyeket hirdettek. Iskolánként 1 csapat (2 fő) jelentkezését fogadák. A verseny egy írásbeli teszt kitöltéséből és egy gyakorlati feladatból állt. Az írásbeli tesztben számot adtak a diákok általános informatikai műveltségükről, hardver és szoftver ismeretükről. A gyakorlati feladat megoldásában egy bemutató reprodukálását végezték el a tanulók PowerPoint 2016 programmal, megadott szempontok alapján.
Iskolánkat Varga Bálint, 7.a és Simon Bence, 7.b osztályos tanulók képviselték. A verseny után mindkét tanuló beszámolójából az derült ki, hogy a gyakorlati feladat oldották meg nagyobb sikerrel.
Az eredményeket később kapjuk meg.

1. Pihenőnap

április 30