Kiváló eredmények a regionális informatikaversenyen

A szombathelyi Bercsényi Iskolában rendezett Bercsényi & H-Multimédia Regionális Informatikaversenyre a csapatok négy megyéből érkeztek. Iskolánkból Simon Bence, 8.b és Varga Bálint, 8.a osztályos tanulókkal vettünk részt a megmérettetésen.

Simon Bence a plakátkészítés kategóriában közönségdíjas lett.

Simon Bence az elméleti feladatsor megoldásában a legeredményesebb volt, így első helyezést ért el.

Csapatunk az előkelő harmadik helyen végzett.

A diákok számítástechnikai tárgyjutalomban, ajándékutalványban részesültek.

Gratulálunk a csapat eredményes szerepléséhez!

A versenyen a tanulók először a három gyakorlati feladatsort készítették el közös munkában irodai szoftverek segítségével. A témák között szerepelt az év fája, a Jane Goddal Intézet felhívása és egy üzlet statisztikája. Ezt követően a versenyzők 34 kérdésből álló tesztet oldottak meg. A tesztkérdések a számítástechnika történetét, hardver-, és szoftverismeretet ölelték fel.

Felkészítő tanár: Hajmási Katalin