Testnevelés

Általános törekvéseink:

Az iskola hagyományaira építve testnevelő tanáraink munkája biztosítja a diákok testi fejlődését,az egészség megőrzését és nem utolsósorban a sportolást, mint mindennapos életformát elfogadó napi tevékenység igényének kialakítását.
A munkaközösség eredményes munkája alapján iskolánkban nevelődhettek azok a sportoló diákok, akik aztán később NB.I.-es csapatokban, korosztályos és felnőtt válogatottakban öregbítették iskolánk és városunk hírnevét.
Megváltozott világunkban, mindennapjainkban igyekszünk az alsós diákjaink fizikai aktivitását megalapozni, megfelelő mennyiségű játékot és versengést építünk be óráinkba.
Felsős diákjainkat a sportági feladatok, különböző mozgásrendszerek eredményes elsajátítására ösztönözzük.

Mottóul választottuk:
– segíts a társadnak!
– akarj nyerni, de ne mindenáron!

Választható sportágaink:
– labdarúgás

– úszás

– torna

-atlétika

– kosárlabda

Versenyek – rendezvények:
– diákolimpia éves rendezvénysorozata

Saját rendezésű versenyeink:
– Somogyi – Kupa Labdarúgás
– Somogyi – Kupa úszás
– háziversenyek /Labdarúgás és úszás/