Feltalálók napja napközis projektdélután

November 9-én  Hedy Lamarr, magyar származású feltalálónő születésnapján ünnepeljük az Európai Feltalálók Napját. Napközis munkaközösségünk ebből az alkalomból projektdélutánt szervezett diákjaink számára. Az alsó tagozatos kisdiákok a foglalkozások keretében, játékos formában ismerkedhettek meg az elektromosság, mágnesesség jelenségével,  a repülés úttörőivel, a Wright fivérek munkásságával. Egy érdekes találmány, a légcsavar makettjét készítették el papírból, majd a színekkel történő kísérletet végeztek a gyakorlatban. Magyar feltalálókról szóló kisfilmet néztek meg, majd Nobel -díjas feltalálónk Szent-Gyögyi Albert nevét rakhatták  ki puzzleból. A felsős tanulók is érdekes kísérletekkel, a drón működésével, papírrepülő hajtogatással, magyar feltalálókról szóló totóval, majd Szent-Györgyi Albert munkásságával bővítették természettudományos ismereteiket.