Egészségnap a Somogyiban

Október 13-án, pénteken hagyományos projektnapunkat tartottuk meg. Az egészséges életmód az egészséges táplálkozás a mindennapi mozgás fontosságának hangsúlyozása kiemelt feladatunk. Az alsó tagozatosok öt, a felső tagozatosok hét helyszínen bővíthették ismereteiket, gyakorolhatták az eddig tanultakat. A napot közös zumbázással kezdtük a sportcsarnokban. Iskolánk kisebb tanulói ezután az egészséges táplálkozás jegyében mókás szendvicseket készíthettek, a víz fontosságáról beszélgettek, a védőnő tanácsait hallgatták meg a higiénia fontosságáról, játékos feladatokat oldottak meg, majd kreativitásukat segítségül hívva gyümölcskompozíciót készítettek. Addig a felsős diákok az elsősegélynyújtás hatékony végrehajtását gyakorolták volt diákunkkal, aki a szép és embert próbáló mentőtiszti hivatást választotta. A kajak- kenu sportág bemutatása és népszerűsítése a sportág helyi képviselőivel nagyon hasznosnak bizonyult. Reméljük, minél többen választják ezt a sportágat ezután. Az egészséges ivóvíz védelmére hívta fel figyelmüket biológiát tanító nevelőnk a következő helyszínen. Majd az ősz idénygyümölcseit kóstolhatták, és kaptak ötleteket salátának való elkészítéséhez, ízesítéséhez. A gyermekek életében is fontos a kommunikáció, a gyors információcsere. Ezért játékos formában, a számítógépet segítségével feladatokat oldottak meg, az egészség témakörében, táplálékpiramist rajzoltak. Az életkorukból adódó serdülőkori problémákat a védőnővel kötetlen beszélgetés formájában oszthatták meg, aki válaszaival, tanácsaival segítette ezeket megoldani. A higiénia szabályait az ételkészítésnél fokozottan be kell tartani. Erre az ANTSZ szakembere hívta fel figyelmüket, megismertette a tanulókkal az egészséges életmódra, a fertőzések okaira, következményeire, az ebből eredő problémák bemutatására szakosodott honlapot, melyet Európai Uniós forrásból hoztak létre és több nyelven elérhető. A projektnap nagyon jól sikerült, maradéktalanul elérte célját, a gyerekek játékos formában, hatékony, választékos tanulási módszerek alkalmazásával jutottak új ismeretekhez, gyakorolhatták előzetes tudásukat. A projektnap megvalósítása külső szakemberekkel, iskolánk valamennyi pedagógusával, a fenntartó anyagi segítségével valósult meg, köszönet érte.

1. Pihenőnap

április 30