Egészségnap a Somogyiban

A hagyományos, évente megrendezett projektnapunkat október 12-én tartottuk, az idei évben a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon. Nem vehettük igénybe intézményen kívüli szakemberek segítségét, a foglalkozásokat pedagógusaink tartották. Így is változatos programok zajlottak. Az alsó tagozatos diákok a helyes táplálkozással, a víz fontosságával, a higiéné szabályokkal, ismerkedtek meg és interaktív játékokkal tették színesebbé a délelőttöt.  Aktív mozgással erősítették immunrendszerüket. A szerzett ismereteiket, változatos technikával készült rajzokkal mutatták be, amiből kiállítást is rendezünk. Felső tagozatos diákok elsősegélynyújtás keretében a mentőhívás lépéseit ismerték meg, majd játszották el, és az égési sérülések ellátásával foglalkoztak. Az iskolai védőnő a betegségek megelőzésével ismertette meg tanulóinkat. Táplálkozás témakörében az élelmiszer hulladékok keletkezésének okaival, a környezetre gyakorolt hatásaival, majd a megelőzés lehetőségeivel, a tudatos vásárlói magatartás kialakításával foglalkoztak. Megismerkedtek a sportolás szervezetre gyakorolt és az immunrendszert erősítő hatásaival. Betekintést nyertek az olimpiai mozgalomba és ezzel kapcsolatban játékos feladatokat oldottak meg. Kommunikáció keretében, a digitális kultúra segítségével egészséges ételeket tartalmazó receptkönyvet állítottak össze. Tartalmasan, hasznosan, ismereteik bővítésével telt a délelőtt.

A program délután folytatódott az ősz jegyében. Minden osztály életkorának, érdeklődésének megfelelő programot szervezett. Kézműveskedés, vetélkedők, csapatépítés, társasjátékozás gazdagította a programot. Befejezésül pizzázás, sütizés okozott örömet a gyerekeknek.