Egészségnap a Somogyiban

Iskolánk tanulói október 11-én változatos programkínálatú témanapon vettek részt. Az egészséges életmódot, mozgást, higiénét, egészséges táplálkozást bemutató, népszerűsítő foglalkozások nagy tetszést arattak tanulóink körében. A gyerekeknek lehetőségük nyílt szakemberek segítségével megismerkedni az újraélesztés menetével, a mentőautó felszereléseivel. Védőnő beszélt a serdülőkor változásairól, fodrász kozmetikus tanácsait hallgathatták, játékosan tanulhattak környezetünk védelmének fontosságáról. A napi mozgás, kerékpározás életük fontos része, a szabályok betartása mellett, amire felhívták figyelmüket. Ezt a kerékpáros ügyességi pályán a gyakorlatban is kipróbálhatták. Eredményesen, jó hangulatban telt a délelőtt.