Egészségnap a Somogyiban

Iskolánk tanulói 2018. október 5-én délelőtt hagyományos rendezvényünkön az Egészségnapon vettek részt. A projektnapon szakemberek segítségével ismerkedhettek a higiéniai szabályokkal, az egészséges ivóvíz fontosságával. Elméletben és gyakorlatban a rendszeres mozgás hatásait hangsúlyozta számukra a gyógytornász, a szakgyógyszerész, a zumbaoktató. Az egészséges táplálkozás jegyében szendvicskrémeket készítettek, ami utána el is fogyaszthattak. Városunk nagymúltú és nemrég alakult szakosztályai,  tartottak sportág- bemutatót., A GYSEV KRESZ-pályáján ügyességüket tették próbára, , gyakorolva a közlekedés szabályait is. Egészségkommunikáció keretében „Egy egészséges nap az iskolában” témában fejthették ki véleményüket, majd rajzban is bemutathatták gondolataikat, megoszthatták társaikkal. Az elsősegélynyújtás alapszabályait gyakorolhatták kortárs segítőkkel. A lelki egészség fontosságát, a kamaszkori problémákat a védőnőkkel beszélhették meg a tanulók, majd az internet és média veszélyeire hívta fel a figyelmet a rendőrség  szakértője.