Digitális témahét

A mai napon megkezdődtek iskolánkban a digitális témahét programjai.

Az intézmény folyosóin, osztáytermeiben elhelyeztük a KÉK-VONAL Gyermekkrízis Alapítvány plakátjait.

Informatika órákon a felső tagozaton felmértük a tanulók internet-használati szokásait, különös tekintettel a biztonságra. A felmért kérdéskörök:

Milyen eszközön/eszközökön internetezel a leggyakrabban?

Mennyi ismerősöd van a Facebookon?

Milyen jellegű posztokat osztasz meg a közösségi oldalakon?

Csak a valódi ismerőseidet szoktad bejelölni vagy visszaigazolni a Facebookon?

Ha csak az internetre gondolsz, melyik az alábbiak közül, amitől a leginkább tartasz

Milyen gyakran szoktál jelszót változtatni a levelezőrendszeredben, a telefonodon (PIN kód vagy feloldókód)?

Mennyit idő töltesz naponta internetezéssel?

Sorold fel azokat a weboldalakat, amelyeket naponta több alkalommal is felkeresel!

Válaszd ki az alábbiak közül azt a három cselekvést, amit a leggyakrabban végzel az interneten?

Az alábbiak közül melyik az a leggyakoribb három tevékenység, amit csinálsz az internetes beszélgetéseket nézve?

Vannak, akik azt állítják, hogy az internethasználat fokozottabb elszigetelődéshez vezethet. Hogy érezted magad az utóbbi időben?

Ezenkívül megismertük azokat az oldalakat, amelyeket a tanulók felkereshetnek, ahonnan segítséget kérhetnek, ha bajba kerülnek.