Chagall kiállításon jártunk Lendván

Október 18-án délután iskolánk 42 tanulójával Szlovéniába a lendvai várba kirándultunk a világhírű orosz származású festőművész kiállításának megtekintésére. Lendván már évek óta hagyomány, hogy májustól október végéig egy-egy nagy festő képeiből rendeznek kiállítást. Idén Chagall bibliai témájú nyomataiban gyönyörködhetett a nagyérdemű, melyek egy magángyűjtő tulajdonát képezik. Ugyancsak a várban található Zala György neves szobrászművész alkotásaiból egy kisebb kiállítás. Zala György alsólendvai születésű, és ő készítette Budapesten a Hősök terén található szobrokat. Lendván hosszú évek óta rendeznek szobrász művésztelepeket is, ezek anyagából láthattunk egy szép kiállítást a vár padlásterében. Lendva a szlovéniai magyarság központja, így nem csoda, hogy a városka színházát nem más, mit az ugyancsak világhírű építészünk, Makovecz Imre tervezte. Ide is ellátogattunk, bekukkantottunk azzal  a céllal, hogy tanulóink megismerhessék Makovecz építészeti stílusát, azzal a valóságban is találkozhassanak. Ezt követően utunkat Dobronak felé vettük, ahol egy csodálatos orchidea park található. Itt a trópusi termekben gyönyörködhettünk, majd ki-ki kedvére válogathatott a szebbnél szebb orchideák között. Kirándulásunk az Őrségben, Ispánkon a csokoládé manufaktúrában ért véget. A tulajdonos, Gyuri bácsi rövid ismertetőt tartott nekünk a csokoládégyártás folyamatáról, kedvünkre válogathattunk a finomabbnál finomabb csokikból.

Úgy gondolom, hogy mindenki élményekkel gazdagodva tért haza.

Tamus Beáta