Bátrak Ligája      2020.02.24. Körmend Városi Sportcsarnok

A Honvédelmi Sportszövetség szervezésében Körmenden került megrendezésre a Bátrak Ligája elnevezésű verseny 10 csapat részvételével. Zalaegerszegi, keszthelyi, Körmend környékbeli és a három körmendi általános iskola diákjai mérték össze tudásukat és ügyességüket ezen a napon.

A rendezvény fővédnöke nem volt más, mint Nébald György Kard csapat olimpiai bajnok – hétszeres világbajnok vívó sportoló. Megnyitójában kiemelte a felnövekvő tanuló ifjúság életében a sportolásnak, a hazaszeretetnek, hazafiaságnak és az egészséges életmód megteremtésének a fontosságát.

A feladatokat nyolc fős csapatok teljesítették. Legalább egy lánynak minden versenyszámban szerepelnie kellett. Tíz versenyszámban mutathatták meg a tanulók ügyességüket, gyorsaságukat, leleményességüket.

A résztvevő csapatok minden tagja oklevelet vehetett át és ajándékcsomagot vihetett haza.

Iskolánk diákjai nagyon ügyesen és végig koncentráltan szerepeltek, végül a dicséretes harmadik helyen végeztek. A bronz éremmel 350 ezer Ft értékben ajándékutalvány is járt melyet az iskola sportfelszerelések vásárlására költhet.

Az eredményesen szereplő csapat tagjai voltak:

Csapó Kornél                     7.a

Kalamár Edina                   7.a