Adventi kirándulás Budapesten

December 4-én a 6. 7. 8. osztályos tanulók egy izgalmasnak ígérkező adventi programon vehettek részt Budapesten. Buszos városnézés idegenvezetővel volt az első program. A Nemzeti Galériában magyar és kortárs festők műveit néztük meg. Az idegenvezető a történelmi témájú festményekről érdekességeket mesélt a tanulóknak. Jó alkalom volt arra, hogy a történelem és művészettörténet órán tanultakat is feleleveníthessék a gyerekek.

Ezután a Lurdy moziban a Grincs című rajzfilmet tekintettük meg. A film végén ajándék várta a tanulókat, mikulássapka és mikuláscsomag. Ezt követően a Vörösmarti téren az adventi forgatagban nézhettek körül a  gyerekek. A nap zárásaként a fényárban úszó Andrássy úton a Hősök terét érintve mentünk a Keleti pályaudvarra.

Nagyon szép és érdekes napot töltöttünk el Budapesten.