A Víz Világnapja programjai iskolánkban

Az Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola Somogyi Béla Tagiskolája az idei tanévben is programot szervezett március 22-én a Víz Világnapja alkalmából. A felső évfolyamos diákok a körmendi színház épületében töltötték a délelőttöt. A testnevelés és egészségnevelés munkaközösség ezen alkalomból Szombathelyről egy előadót kért a Vasi Vízügyi Igazgatóságtól. A színvonalas és gazdag képanyaggal kiegészített előadás sok vízzel kapcsolatos témát érintett. Az előadó bevonta a programba az iskola tanulóit, akik sok érdekes kérdésre válaszoltak. Ezt a napot megelőzően az osztályok a “Víz, vízi élet, vízvédelem – totó” című kérdéses feladatsort oldották meg közösen. A kiértékelés az ezt követő héten történt meg.

Az alsó évfolyamok március 22-én a Víz Világnapja program keretében a helyi tanmedencében játékos úszásórán vettek részt. A víz élettani hatásairól, a víz fizikai tulajdonságairól és a vízi sportok jelentőségéről szóló kötetlen beszélgetés után fogójátékok és ügyességi feladatok váltották egymást.

Jó légkörben  és vidám hangulatban teltek az órák.