A Magyar Sport Napja

1. május 06,-án hétfőn ünnepelte hazánk a sportolók tisztelete és elismerése jeléül a Magyar Sport Napját.

Iskolánk kedden / 07.-én/ délelőtt folyamán az Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskolával közösen mozgásos ügyességi váltóversennyel emlékeztünk meg erről a napról. Megemlítettük tájékoztatásul, hogy jövőre nyári olimpia lesz, ezért már élsportolóink nagyban készülnek erre a jeles világeseményre. Tisztelet és már most elismerés illeti meg őket. Kiemeltük, hogy a sport nem csak testi, hanem szellemi fejlődést is eredményez. Az egyik legelemibb örömforrás.

Érdekes, EXATLON pályát építettünk, amit minden alsós évfolyamok diákjainak teljesíteni kellett. Az osztályok egymás ellen versenyeztek, de a végeredmény helyett az ügyesség és a gyors végrehajtás volt a fontos. Hangulatos és vidám sportos két órán vehetett részt sok – sok diák a testnevelő tanárok és az alsós tanítók hathatós irányításával.