12. Bercsényi és H-Multimédia Regionális Informatika Verseny – Újabb sikeres szereplés

Iskolánk Simon Bence, 7.b és Varga Bálint, 7.a osztályos tanulóink alkotta csapata a több megyét fevonultató megmérettetésen az előkelő 5. helyezést érte el.
A verseny két részből állt. A csapatok tagjai először együtt dolgoztak 3 gyakorlati probléma megoldásán, majd külön-külön egy 32 kérdésből álló elméleti tesztsort töltöttek ki.
A plakátkészítő versenyen Simon Bence plakátját a harmadik legjobbnak választotta a felkészítő tanárokból álló zsűri.
A tanulók tárgyjutalomban részesültek, valamit a versenyt szponzoráló cég vásárlányi utalványait kapták.
Gratulálunk, és a következő tanévben is sikeres szereplést kívánunk remek csapatunknak!
A verseny ideje alatt a felkészítő tanároknak dr. Nemes József a Szombathelyi Egyetem Műszaki és Alkalmazott Informatikai Intézeti Tanszékének vezetője tartott bemutatót az oktatás területén kiválóan alkalmazható programozható LEGO robotokról.